Deklaracja dostępności Soleckiego Centrum Kultury
Strona Główna :
Strona internetowa Soleckiego Centrum Kultury www.sck-solec.com jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
W Soleckim Centrum Kultury w Solcu Kujawskim dla strony www.sck-solec.com przeprowadzono samoocenę dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz skorzystano z listy kontrolnej udostępnionej przez Ministerstwo Cyfryzacji. Badanie dokonane przy pomocy narzędzia Firefox Accessibility Extension (FAE), narzędzia do oceny strony: European Internet Inclusion Initiative, (http://checkers.eiii.eu/) oraz ręcznej weryfikacji audytora z którego wynika, że: Strona www.sck-solec.com spełnia wymagania dostępności cyfrowej w 89,50%
- Nie wszystkie znaczące elementy animowane lub dźwiękowe posiadają odpowiedni opis (tytuł) wyjaśniający co przedstawiają lub czego dotyczą. Stanowi to barierę dostępności cyfrowej.
- Brak ostrzeżeń przed otwarciem nowego okna/zakładki w przeglądarce. Może to spowodować dezorientację użytkownika po kliknięciu w odnośnik.
- Linki prowadzące do dokumentów do pobrania nie zawierają informacji o ich języku, formacie oraz rozmiarze.
- Multimedialne elementy wizualne zawierające ścieżkę dźwiękową nie posiadają poprawnie sformułowane napisy dla niesłyszących. Stanowi to barierę dostępności cyfrowej.
- Nie wszystkie narzędzia służące prezentacji elementów multimedialnych niosących treść są dostępne bez użycia myszki lub posiadają dostępną alternatywę. Stanowi to barierę dostępności cyfrowej.
- Nie wszystkie elementy nietekstowe i graficzne w serwisie mają przypisany poprawnie sformułowany atrybut alt.
- Pola o podobnym znaczeniu nie zostały pogrupowane w formularzu za pomocą odpowiednich znaczników.
- Dostęp do treści (zawartości) strony pomniejszonej do szerokości 320 px nie jest możliwy bez potrzeby przesuwania poziomo.
- Dostęp do treści (zawartości) strony pomniejszonej do wysokości 256 px nie jest możliwy bez potrzeby przesuwania w pionie.
- Nie wszystkie tabele prezentujące dane mają poprawnie zdefiniowane nagłówki połączone z danymi. Może to powodować utrudnienie w zrozumieniu kontekstu danych w komórkach.
- Brak zastosowania znaczników „TITLE” w opisach alternatywnych oraz plikach multimedialnych. Stanowi to barierę dostępności cyfrowej.
- Narzędzia służące prezentacji elementów multimedialnych niosących treść nie są dostępne bez użycia myszki i nie posiadają dostępnej alternatywy Stanowi to barierę dostępności cyfrowej.
- W kodzie strony są przestarzałe elementy HTML służące prezentacji w formie banneru.
- Na stronie występują błędy walidacji kodu strony, jednak nie mają one znaczącego wpływu na dostępność cyfrową strony.
Wyeliminowanie powyższych wad w dostępności nastąpi do 1 listopad 2021 roku.
DATA SPORZĄDZENIA DEKLARACJI I METODA OCENY DOSTĘPNOŚCI CYFROWEJ
Oświadczenie sporządzono dnia: 23.09.2020 Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
SKRÓTY KLAWIATUROWE
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Strona BIP :
Strona internetowa BIP Soleckiego Centrum Kultury https://sck.rbip.mojregion.info/ jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Dla strony przeprowadzono samoocenę dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz skorzystano z listy kontrolnej udostępnionej przez Ministerstwo Cyfryzacji. Badanie dokonane przy pomocy narzędzia Firefox Accessibility Extension (FAE), narzędzia do oceny strony: European Internet Inclusion Initiative, (http://checkers.eiii.eu/) oraz ręcznej weryfikacji audytora z którego wynika, że:
Strona Biuletynu Informacji Soleckiego Centrum Kultury w Solcu Kujawskim spełnia wymagania dostępności cyfrowej w 94,48 %
- Brak informacji o języku, formacie i rozmiarze plików do pobrania. Nie stanowi jednak bariery w dostępności treści.
- Strona po powiększeniu do 200% wymaga użycia poziomego suwaka, do przejrzenia jej zawartości. Nie stanowi jednak bariery w dostępności treści.
- Nie wszystkie grafiki w serwisie mają przypisany poprawnie sformułowany atrybut alt. Może to powodować utrudnienie w zrozumieniu kontekstu danych w komórkach. Nie powoduje to jednak braku w dostępności tych danych.
- Czy zachowana jest spójność tekstowych opisów alternatywnych, etykiet i „title” w powtarzających się elementach? Brak zastosowania tych znaczników w opisach alternatywnych. Brak alternatywnego tekstu może stanowić problem dla osób korzystających czytników ekranu. Stanowi to barierę Stanowi to barierę dostępności cyfrowej.
- Nie wszystkie grafiki w serwisie mają przypisany poprawnie sformułowany atrybut alt. Może to powodować utrudnienie w zrozumieniu kontekstu danych w komórkach. Nie powoduje to jednak braku w dostępności tych danych.
- Brak w formularzu kontaktowym funkcji autouzupełniania, może stanowić problem dla osób korzystających z autouzupełniania tekstu w formularzach.
- Dostęp do treści (zawartości) strony pomniejszonej do wysokości 256 px nie jest możliwy bez potrzeby przesuwania w pionie.
- Na stronie występują błędy walidacji kodu strony, jednak nie mają one znaczącego wpływu na brak dostępności danych na stronie.
Wyeliminowanie powyższych wad w dostępności nastąpi do 1 listopada 2021 roku.
DATA SPORZĄDZENIA DEKLARACJI I METODA OCENY DOSTĘPNOŚCI CYFROWEJ
Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-09-22. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
SKRÓTY KLAWIATUROWE
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
2. Dostępność architektoniczna
Soleckie Centrum Kultury
(siedziba także Stowarzyszenia Rezerwat Kultury i Serdeczności) w Solcu Kujawskim, gen. Stefana Roweckiego „Grota” 1, 86-050 Solec Kujawski
Budynek SCK
Do budynku prowadzą 2 wejścia. Główne od ul. gen. Stefana Roweckiego „Grota”, służbowe od strony parkingu prostopadle do ulicy Dworcowej. Do wejścia głównego prowadzą schody opatrzone balustradami oraz podjazd dla wózków, do wejścia służbowego prowadzą schody z balustradą. Po prawej stronie od wejścia głównego znajduje się punkt informacyjny. Dalej znajduje się hol. Po lewej stronie wejście do kuli, do której prowadzą schody oraz podjazd dla wózków z barierkami, po prawej stronie zaś winda, która umożliwia dojazd do sali widowiskowej, działu administracyjnego, dyrekcji i sekretariatu oraz na wyższe kondygnacje do galerii HOMO FABER oraz kawiarni i sal instruktorskich. W Punkcie Informacyjnym Obsługi jest pracownik, który pomoże osobie ze szczególnymi potrzebami dotrzeć do konkretnego miejsca na terenie budynku Soleckiego Centrum Kultury. Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się w kuli po prawej stronie oraz na piętrze przy wjeździe do windy.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM). Usługa jest dostępna w godzinach pracy urzędu i powinna być zgłoszona minimum 3 dni przed wizytą telefonicznie 523870157 w Sekretariacie Soleckiego Centrum Kultury od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:00. Usługa jest bezpłatna dla osób głuchych.
3. Dostępność informacyjno – komunikacyjna
W celu ułatwienia załatwiania spraw w Soleckim Centrum Kultury w Solcu Kujawskim osobom mającym trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się, realizując jednocześnie ustawę z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. Nr 209, poz. 1243) tut. SCK informuje, iż istnieje możliwość załatwiania spraw z pomocą tłumacza PJM, SJM, SKOGN.
Aby skorzystać z pomocy tłumacza PJM, SJM, SKOGN i umówić wizytę należy:
- Zgłosić zamiar skorzystania z usług tłumacza języka migowego na co najmniej 3 dni robocze przed terminem planowanej wizyty w SCK, z wyłączeniem sytuacji nagłych.
- Wskazać metodę komunikowania się, przedmiot sprawy, proponowany termin skorzystania ze świadczenia.
- Wypełnić Wzór formularza
W tym celu Wnioskodawca (dot. obsługi osób uprawionych, o których mowa w ustawie z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (tekst jedn. Dz. U. z 2017 r. poz. 1824) składa wniosek o udostępnienie usługi do Soleckiego Centrum Kultury w Solcu Kujawskim z zamiarem skorzystania z bezpłatnej pomocy tłumacza PJM, SJM, SKOGN w kontaktach z SCK wg załączonego wzoru – WNIOSEK: DOC, PDF. Wniosek zamieszczony jest na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Soleckiego Centrum Kultury w Solcu Kujawskim.
Po otrzymaniu zgłoszenia SCK zapewni pomoc tłumacza języka migowego w terminie planowanym przez osobę uprawnioną. W przypadku braku możliwości realizacji świadczenia w tym dniu, przekazana zostanie zwrotna informacja o innym możliwym terminie realizacji świadczenia lub wskazanie na inną formę jego realizacji.
Zgłoszenia dokonuje się poprzez przesłanie formularza:
- pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@sck-solec.com;
- listownie na adres: Soleckie Centrum Kultury, ul. gen. Stefana Roweckiego „Grota” 1, 86 – 050 Solec Kujawski;
- telefonicznie pod nr tel. 52 387 0 157 lub 600 308 931;
- w siedzibie Soleckiego Centrum Kultury w Solcu Kujawskim, w sekretariacie.
- Zapewniamy również komunikację z Soleckim Centrum Kultury na wniosek osoby ze szczególnymi potrzebami. Pracownik schodzi do klienta ze szczególnymi potrzebami po zawiadomieniu przez osobę wnioskującą lub bezpośrednio przez pracownika z sekretariatu. Miejsce obsługi klienta zlokalizowane jest na parterze budynku.
Załączniki
1.SCK-Deklaracja-dostepnosci-cyfrowej | dodany: 15:15, 28.09.2020 | przez: SCK Informatyk | ||
2-SCK-Deklaracja-dostępnosci-architektonicznej | dodany: 15:15, 28.09.2020 | przez: SCK Informatyk | ||
3-SCK-Dostępnosc-informacyjno-komunikacyjna | dodany: 15:13, 28.09.2020 | przez: SCK Informatyk | ||
3.1-SCK-wniosek-o-udostepnienie-uslugi | dodany: 15:14, 28.09.2020 | przez: SCK Informatyk | ||
3.1-SCK-wniosek-o-udostepnienie-uslugi | dodany: 15:13, 28.09.2020 | przez: SCK Informatyk | ||
Raport o stanie zapewnienia dostępności podmiotu publicznego | dodany: 15:35, 31.03.2021 | przez: SCK Informatyk |
Informacje
wytworzono: | data: 15:04 22.09.2020 | przez: SCK Informatyk | |
wprowadzono: | data: 15:05, 28.09.2020 | przez: SCK Informatyk | |
udostępniono: | data: 15:05, 28.09.2020 | przez: SCK Informatyk | |
zmodyfikowano: | data: 15:38, 31.03.2021 | przez: SCK Informatyk | |
osoba odpowiedzialna: | SCK Informatyk | ||
podmiot udostępniający: | SCK |
Rejestr zmian
edytowane: | data: 15:38, 31.03.2021 | przez: SCK Informatyk | Zapewnienie dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami | |
edytowane: | data: 15:23, 28.09.2020 | przez: SCK Informatyk | Zapewnienie dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami | |
edytowane: | data: 15:22, 28.09.2020 | przez: SCK Informatyk | Zapewnienie dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami | |
edytowane: | data: 15:05, 28.09.2020 | przez: SCK Informatyk | Zapewnienie dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami | |
utworzono: | data: 15:05, 28.09.2020 | przez: SCK Informatyk | Zapewnienie dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami |